Ανακοινώσεις Δράσεις για τους μαθητές

ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΟΥ ΟΜΟΤΙΜΟΥ ΚΑΘΗΓΗΤΗ ΚΑΡΑΧΑΛΙΟΥ ΚΑΙ ΑΛΛΗΛΕΠΙΔΡΑΣΗ ΜΕ ΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ /ΜΑΘΗΤΡΙΕΣ Γ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΙ Γ ΘΕΤΙΚΗΣ 19/12/2023

Την  Τρίτη  19 Δεκεμβρίου 2023  προσήλθε στο σχολείο μας ο κος Καραχάλιος  Γεώργιος  ομότιμος καθηγητής στο τμήμα Φυσικής του Πανεπιστημίου Πατρών και  αλληλεπίδρασε με τους μαθητές των τμημάτων Επιστημών Υγείας και Θετικών Σπουδών της Γ Λυκείου σχετικά με θέματα Ιατρικής Φυσικής ( αρτηριακή πίεση αίματος στην αορτή και προγνωστικά μοντέλα επιβίωσης του ασθενούς βασισμένα στο θεώρημα Bernoulli ) για δύο διδακτικές ώρες. Οι μαθητές παρακολούθησαν με ενδιαφέρον την εισήγηση του Καθηγητή και συμμετείχαν με πολλές ερωτήσεις. Ευχαριστούμε θερμά τον καθηγητή για τη διδακτική παρέμβαση.