The Tipping Point Ανακοινώσεις

The Tipping Point 12/01/2024 “Ψηφιακές δεξιότητες”

Άλλη μια ενδιαφέρουσα συνεδρία είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν οι μαθητές του Α4 με τον κ. Καραδήμα Μιχάλη, την Παρασκευή 12/1/24, στα πλαίσια του εγκεκριμένου προγράμματος “The Tipping Point “ που πραγματοποιείται με υπεύθυνη εκπαιδευτικό την κ. Δ. Παπαδοπούλου.  Ως απόφοιτος του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών (τμήμα Πληροφορικής) και υπεύθυνος θεμάτων κυβερνοασφάλειας σε ιδιωτική εταιρεία, ο μέντορας έδωσε στους μαθητές την ευκαιρία να μάθουν περισσότερα για τη δουλειά του, τον χώρο της πληροφορικής αλλά και τη σπουδαιότητα των ψηφιακών δεξιοτήτων στη σύγχρονη αγορά εργασίας. Ο κ. Καραδήμας ήταν ευχάριστος, επικοινωνιακός και πρόθυμα απάντησε σε όλες τις ερωτήσεις των μαθητών κατά τη διάρκεια της τηλεσυνάντησης.