Εκδηλώσεις-Επισκέψεις

Συμμετοχή της Β’ Λυκείου σε πολλαπλασιαστική δράση του έργου GameWork 26/01/2024

Την Παρασκευή 26/01/2024 οι μαθητές των τμημάτων Β1 και Β4 του σχολείου μας παρακολούθησαν την πολλαπλασιαστική δράση (Multiplier Event) και συμμετείχαν στα εργαστήρια που υλοποιήθηκαν σε αυτήν, στο πλαίσιο του έργου GameWork: A gamified environment for organising  and doing homework.

H δράση διοργανώθηκε από το Πανεπιστήμιο Πατρών και έλαβε χώρα στην Εστία Επιστημών στα Αρσάκεια Σχολεία Πατρών(Αρσάκειο Λύκειο Πάτρας)-μέλος του έργου και συνδιοργανωτής.

Οι μαθητές εξέφρασαν την ικανοποίησή τους για τη συμμετοχή και δήλωσαν ότι το περιεχόμενο της εισήγησης του Καθηγητή του Τμήματος Μηχανικών Η/Υ & Πληροφορικής  κου Ξένου Μιχαήλ ήταν πολύ ενδιαφέρον και κατανοητό.