Εκδηλώσεις-Επισκέψεις

Επίσκεψη του τμήματος Γ΄ Οικονομίας-Πληροφορικής στο τμήμα Οικονομίας του Πανεπιστημίου Πατρών

Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Ομάδας Προσανατολισμού Οικονομικών Σπουδών και Σπουδών Πληροφορικής της Γ Λυκείου του ΓΕΛ Ρίου είχαν την ευκαιρία την Τρίτη 02/04/2024 να επισκεφθούν το Τμήμα Οικονομίας του Πανεπιστημίου Πατρών.
Οι μαθητές και οι μαθήτριές μας ξεναγήθηκαν στους χώρους του καινούργιου κτιρίου και παρακολούθησαν την προγραμματισμένη παρουσίαση του Τμήματος από τον επίκουρο καθηγητή κο Σπυρόπουλο Σπυρίδωνα.
Επίσης, παρακολούθησαν διάλεξη για το μάθημα ‘Θέματα Ψηφιακής Οικονομίας’ του αναπληρωτή καθηγητή και αναπληρωτή Προέδρου του Τμήματος κου Τζαγκαράκη Μανώλη. Στόχος των εκπαιδευτικών επισκέψεων είναι οι μαθητές/ριες να εφοδιαστούν με τις κατάλληλες πληροφορίες και να κάνουν τις σωστές προσωπικές επιλογές για την επαγγελματική τους ζωή.